„Chce się żyć” to pilotażowy projekt stworzony dla kobiet onkologicznych. Jego bohaterkami są kobiety z nowotworami, które dzięki pomocy specjalistów mają okazję doświadczyć spektakularnych metamorfoz, prezentując je na sesjach zdjęciowych o wyjątkowym charakterze.
To wyjątkowe przedsięwzięcie służące kobietom w trudnym okresie życia. Włosy, brwi czy rzęsy nie są może najważniejszymi atrybutami kobiecości, ale dla chorych ich utrata jest jednym z bardziej traumatycznych skutków chemioterapii. Jeśli dodamy do tego mastektomię czy inne okaleczenie ciała służące wyjściu z choroby, to doświadczając tego wszystkiego, pacjentki tracą wiarę w siebie, w swoje możliwości i w swoją kobiecość.
Metamorfozy
Na kanwie tych założeń już 11 kobiet, ze zdiagnozowanym nowotworem, przeszło metamorfozę. Wszystko to, było poprzedzone przygotowaniami w salonie kosmetycznym – kosmetyka twarzy, pielęgnacja dłoni i stóp, stylizacja rzęs i paznokci. W samym dniu sesji – makijaże, wystylizowane fryzury oraz odpowiednie stroje sprawiły, że uczestniczki projektu mogły na nowo odkryć swoją kobiecość i wzmocnić wiarę w siebie ukazując to wszystko w niebywałej sesji o charakterze Burlesque.
Powstałe fotografie zostały wydrukowane w dużych formatach i zaprezentowane dopiero podczas wernisażu, który odbył się w niebywale wyjątkowym anturażu Dworu Podstolice. Dzięki projektowi uczestniczki mogły poczuć się atrakcyjnie, kobieco, seksownie i na pewno wyjątkowo. Jest to bardzo przekonujący argument, że tego typu inicjatywy są niezmiernie potrzebne.
Rejs
Dodatkową atrakcją i wyjątkowym przeżyciem, dla niektórych z uczestniczek projektu, było spełnienie ich marzeń o żeglowaniu w postaci zorganizowania 1 Charytatywnego Wielkiego Rejsu Mazurskiego, na którym spędziły tydzień w 30 osobowej załodze, opływając naszą krainę mazurskich jezior i zgłębiając przy tym podstawowe tajniki jachtingu.
Zaowocowało to połknięciem bakcyla przez jedną z uczestniczek, która po powrocie odbyła szkolenie i obroniła patent żeglarza jachtowego.
Fundacja
Obecnie projekt „Chce się żyć” przeradza się w Fundację „Chce się Żyć”, która zostanie powołana, by wspierać osoby wymagające szczególnej opieki i pomocy – zwłaszcza osoby zmagające się z nowotworami, a także z innymi chorobami lub trudnościami życiowymi. Fundacja ma propagować i wspierać działania kształtujące postawy tolerancji i przeciwdziałać dyskryminacji. Będzie też prowadzić akcje dotyczące promocji zdrowia i profilaktyki. Jednym z jej celów jest też zwiększanie świadomości społecznej na temat chorób nowotworowych i upowszechnianie aktywności ruchowej.
Widzisz siebie w naszym projekcie? Napisz nam kilka słów o sobie i swoich pomysłach! (Tu będzie link do maila, ale na razie przeniesie Cię do naszego fanpagea, gdzie możesz nam wysłać wiadomość przez messengera.)